Смоленська катастрофа: комісія заявляє, що літак Качинського був знищений вибухівкою

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
5849
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смоленська катастрофа: комісія заявляє, що літак Качинського був знищений вибухівкою

Фото: Сегодня

Поки що не повідомляють, хто саме заклав вибуховий пристрій. 

Урядовий літак Ту-154М з президентом Польщі Лєхом Качинським на борту зазнав катастрофи у квітні 2010 року в результаті детонації вибухового пристрою.

На цьому наголосив голова Смоленської підкомісії з поновного розслідування Смоленської катастрофи, ексміністр національної оборони Польщі, депутат Сейму Антоні Мацеревич, повідомляє Укрінформ.

"Головна теза, а точніше правда, є такою, що літак було знищено внаслідок вибуху. До цього призвела вибухівка, знайдена на елементах розбитого літака", – сказав Мацаревич.

Водночас ексміністр не сказав, хто саме заклав вибуховий пристрій. За словами голови підкомісії, це має встановити прокуратура. Напередодні 11-ї річниці авіакатастрофи комісія планує надати громадськості важливу інформацію щодо розслідування причин події без отримання фрагментів розбитого літака з РФ.

"Із погляду дослідження, можна без цього опублікувати звіт, оскільки ми володіємо зібраними зразками з розбитого літака і зразками, на котрих як у польських, так і в іноземних лабораторіях знайдено сліди вибухівки", – зазначив Мацаревич.

Нагадаємо:

  • 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М на борту якого були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.
  • У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи. Через два роки британські експерти виявили сліди тротилу на уламках літака. 
  • У вересні 2020 року Міждержавний авіаційний комітет опублікував розшифровку переговорів російських диспетчерів з пілотами польського Ту-154 в 2010 році перед авіакатастрофою під Смоленськом. Диспетчери через погану видимість пропонували піти на друге коло і приземлитися на запасному аеродромі. 

Польські ЗМІ оприлюднили нові подробиці смоленської катастрофи

Польські ЗМІ оприлюднили нові подробиці смоленської катастрофи

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5849
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація