Смоленська катастрофа. Польща в ПАРЄ вимагатиме уламки літака Качинського

Дата публікації
Перегляди
3615
Смоленська катастрофа. Польща в ПАРЄ вимагатиме уламки літака Качинського

The Wall Street Journal

РФ повинна повернути уламки згідно з міжнародними документами.

Парламентська асамблея Ради Європи розгляне у жовтні проект резолюції із закликом до Росії, аби та віддала Польщі уламки літака Ту-154М, на якому розбився під Смоленськом президент Польщі Лех Качинський. 

Про це повідомляє Onet.

"Постійна відмова від повернення уламків та інших доказів з боку влади Росії є зловживанням правом, але також у польської сторони є припущення, що Росії є що приховувати", - йдеться в проекті. 

Проектом резолюції передбачений заклик повернути Польщі уламки літака, адже затримка сприяє деградації слідства, а також утримуватися від дій, які призводять до псування уламків. Адже за Чиказькою конвенцією будь-яка країна, на території якої трапилася авіаційна катастрофа, повинна повернути усі уламки та матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належало авіасудно. 

Розгляд справи у ПАРЄ у жовтні є серйозною подією у справі розслідування катастрофи, а також повернення уламків. Польщі потрібне визнання проблеми на міжнародному рівні, до того ж резолюцію можна буде використовувати в ООН та НАТО.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.