США відхрестилися від звинувачень Путіна в провокації протестів

Дата публікації
Перегляди
1384
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США відхрестилися від звинувачень Путіна в провокації протестів

Клінтон заявила, що США підтримують сподівання росіян на краще майбутнє / Фото: AFP

Слова Путіна про те, що Вашингтон "дав сигнал" російській опозиції, у США назвали далекою від правди вигадкою.

Вашингтон відкинув обвинувачення російського прем'єр-міністра Володимира Путіна в тому, що масові протести в Росії спровокували США, а "сигнал" опозиції дали слова держсекретаря Гілларі Клінтон.

"Важко вигадати щось більш далеке від правди", - прокоментував слова Путіна офіційний представник держдепартаменту США Марк Тонер, цитує BBC Russian.

Нагадаємо, напередодні Путін розкритикував Гілларі Клінтон через її заяви про хід виборів до Держдуми РФ.

"Перше, що зробила держсекретар, дала характеристику, що вони нечесні і несправедливі, хоча ще не отримала навіть матеріалів спостерігачів БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини). Вона задала тон деяким нашим діячам всередині країни і дала сигнал. Цей сигнал почули і за підтримки Держдепу США почали активно працювати", - сказав Путін.

Невдовзі після його виступу Клінтон на перс-конференції в Брюсселі відповіла, що стурбованість США щодо парламентських виборів у Росії має підстави.

У держдепартаменті наголосили, що підтримують лише неурядові організації, які борються за зміцнення демократії.

"Ми підтримували і продовжуємо підтримувати в усьому світі право людей на мирне висловлення своїх поглядів і демократичних прагнень. Тут немає жодних сигналів", - зазначив Марк Тонер.

Як відомо, на парламентських виборах в Росії, які пройшли 4 грудня, провладна "Єдина Росія" набрала 49% голосів. Опозиція та спостерігачі заявили про масові порушення під час голосування. З цього ж дня в Росії почалися акції протесту проти фальсифікації виборів, під час яких були затримані близько тисячі людей.

Коментуючи протести, Путін заявив, що росіяни не хочуть такого розвитку подій, як в Україні та Киргизії, і висловив сподівання, що правоохоронці зможуть у межах закону дати раду демонстрантам.

Читайте також:

Американцям показують Москву у вогні та хаосі (відео)

Путін звинуватив Гілларі Клінтон у розпалюванні російських протестів

Влада Москви дозволила опозиції провести 30-тисячний мітинг

У Росії "арабська весна" можлива, але після "путінських" виборів – політолог

Наступна публікація