Температура на Північному полюсі раптово піднялася вище нуля

Рекордне потепління викликала сильна буря.

Потужний шторм в Північній Атлантиці підняв в Арктиці теплі повітряні маси, що призвело до рекордного потепління - на деякий час температура на Північному полюсі піднялася вище нуля.

Як повідомляє The Washington Post, 30 грудня температура на величезній території навколо Північного полюса коливалася між мінус одним і плюс півтора градусами за Цельсієм.

Водночас, Бакен 64760, розташований на широті 87,45 градуси північної широти, показав максимум — 0,7 градуса.

Аномальна ситуація склалася завдяки двом потужним погодним явищам. Система низького тиску (циклон), яка йде по США і Північній Європі, разом з системою високого тиску (антициклон) над Сибіром видавили до Північного полюса тепле середземноморське повітря.

Навколо антициклону повітря рухається за годинниковою стрілкою, навколо циклону — в протилежному напрямку, і в результаті при зближенні обох систем висмоктує повітря немовби пилососом, пояснюють метеорологи. Незвичайними є не самі погодні явища, а їхня інтенсивність і потужний комбінаторний ефект.

Тим не менш, як кажуть вчені, плюсові температури взимку на Північному полюсі - це тимчасове явище. Набагато більшу небезпеку являє собою літнє танення арктичних льодів. Північний полюс, який тане, журналісти назвали ідеальним завершенням 2015 року, який вже визнали найтеплішим за всю історію спостережень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: