Трамп прокоментував втручання росіян у турецько-курдську війну

Дата публікації
Трамп прокоментував втручання росіян у турецько-курдську війну

Associated Press

Власне рішення вивести війська з Сирії він вважає "блискучим".

Президент США Дональд Трамп вважає, що це справа Росії – втручатися у наступ Туреччини на північ Сирії чи ні.

Про це повідомляє ABC News.

"Якщо Росія хоче приєднатися до Сирії, то це їхнє рішення. У них проблеми з Туреччиною, проблеми на кордоні – який не є нашим кордоном, ми не маємо гинути за це", - сказав Трамп.

Разом з цим він відреагував на критику рішення вивести американські війська з Сирії і назвав його "стратегічно блискучим".

Раніше реагуючи на наступ Туреччини на півночі Сирії, офіційний Дамаск направив туди свої війська. Разом з армією Башара Асада на північ країни, контрольований курдами, вирушили військові РФ.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпочалася давно запланована військова операція на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють курдські терористичні групи.

Раніше Туреччина оголосила про фінальний етап підготовки масштабної військової операції на Північному Сході Сирії проти курдських загонів народної самооборони (YPG), які довгий час були під захистом Сполучених Штатів. У Вашингтоні заявили, що відведуть свої війська та цього разу не стануть на захист "курдів".

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Проти Туреччини запровадили санкції за військові дії у Сирії

Проти Туреччини запровадили санкції за військові дії у Сирії
Наступна публікація