Туреччина хоче, щоб НАТО захистило її від Сирії

Дата публікації
Перегляди
1348
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туреччина хоче, щоб НАТО захистило її від Сирії

Туреччина нагадала про П'яту статтю північноатлантичного договору / Фото: globalynews.com

Відповідно до 5 статті північноатлантичного договору, Туреччина, як і будь-яка країна альянсу, може розраховувати на його допомогу.

Анкара попросить НАТО надати їй військово-технічну підтримку, якщо сирійські війська продовжать порушувати кордони Туреччини. Про це розповів турецький прем'єр Реджеп Таїп Ердоган.

За його словами, відповідно до П'ятої статті північноатлантичного договору, Туреччина, як і будь-яка країна альянсу, може розраховувати на його допомогу. В цій статті сказано, що напад на будь-яку з країн НАТО буде розцінено як напад на весь альянс.

До цього про готовність вдатися до П'ятої статті договору заявляв глава МЗС Туреччини Ахмет Давутоглу.

Днями сирійські військові обстріляли табір біженців у Туреччині, що призвело до загибелі двох і поранення ще кількох людей. Анкара виступила з рішучими протестами і пригрозила Дамаску "відповідними заходами", якщо подібне повториться. Наступного дня обстріл повторився, однак цього разу ніхто не постраждав.

Сирійські біженці масово втікають до Туреччини, рятуючись від громадянської війни у себе на батьківщині. За оцінками ООН, на суміжну територію перебралися не менше 20 000 сирійців.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1348
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація