Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Білорусі закрили доступ до незалежних інтернет-сайтів

У країні посилили правила роботи ЗМІ в інтернеті.

В суботу ввечері, 20 грудня, в Білорусі стали недоступними незалежні інтернет-сайти, причому не тільки опозиційні, але і ті, які вважалися нейтральними.

На даний момент заблоковані сайти: Onliner.by, БелаПАН, Naviny.by, "Хартія'97", "Білоруський партизан" і "Солідарність".

Редактори сайтів повідомляють, що не змогли добитися від чиновників пояснення причини блокування їх порталів. Однак таке рішення білоруської влади може бути пов'язано з прийнятими поправками в закон про ЗМІ, що ускладнюють правила роботи в інтернеті.

Згідно з новою редакцією закону, до ЗМІ відносяться будь-які інформаційні ресурси, які поширюються через інтернет і містять інформаційні повідомлення або матеріали, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Іноземні сайти повинні отримати в Мінську дозвіл для поширення інформації на території Білорусії. Білоруське міністерство інформації при невиконанні цієї вимоги має право винести сайту попередження; при двох і більш попередження (в тому числі надіслані електронною поштою) доступ до сайту на території Білорусі може бути обмежений.

Дія нового закону має початися з 1 січня 2015 року, однак вже в суботу, 20 грудня, користувачам в Білорусі були недоступні деякі опозиційні інтернет-портали - сайт "Хартія-97", керований з Росії нелюбом білоруською владою журналістом Павлом Шереметом "Білоруський партизан" і сайт інтернет-газети "Солідарність".

Раніше сайти, які дратували владу, були внесені в список обмеженого поширення, доступ до них перекривався в освітніх установах, держустановах і т. п., але з домашнього комп'ютера новини, альтернативні державним, були доступні.

Нагадаємо, Білорусі загрожує дефолт через проблеми в Росії.

Відео У Києві відкрили меморіал загиблому на Майдані Михайлу Жизневському

Залиште свій коментар

Вибір редакції