Перейти до змісту
У Болівії обирають президента країни

У Болівії обирають президента країни

Для перемоги в першому турі кандидатові необов'язково заручатися підтримкою 51 відсотка громадян країни.

У Болівії в неділю, 18 жовтня, проходять загальні вибори. В першу чергу, вирішується, хто стане наступним президентом республіки. Крім того, жителі країни повинні визначити склад двох палат парламенту.

Боротьба за крісло глави держави ведеться між колишнім міністром економіки Луїсом Арсе, які представляють партію експрезидента Ево Моралеса "Рух до соціалізму", і колишнім президентом Карлосом Месою, який виступає від імені коаліції правих сил "Громадянське суспільство".

За даними останніх опитувань, вони є явними лідерами гонки. За Арсе ще кілька днів тому були готові проголосувати до 44 відсотків респондентів, за Месу - близько 34 відсотків. Значну частину голосів на себе відтягує ще один кандидат від правих - Фернандо Камачо. Його підтримують близько 15 відсотків виборців. Решта кандидатів претендують лише на кілька відсотків голосів.

Зазначимо, що для перемоги в першому турі кандидатові необов'язково заручатися підтримкою 51 відсотка громадян країни, переможцем може бути названий і той, хто набере понад 40 відсотків голосів, відірвавшись на 10 пунктів від найближчого переслідувача. Якщо ж розрив виявиться менше, то протягом 60 днів в Болівії повинен бути проведений другий тур голосування.

До речі, він може пройти в країні вперше. Пункт про другий тур був доданий до Конституції в 2009 році, але наразі його ще жодного разу не проводили. 

Тим часом, на експрезидента Болівії Ево Моралеса завели кримінальну справу про зґвалтування та торгівлю людьми.

Нагадаємо, ще у листопаді 2019 року Моралес вважав себе легітимним президентом і планував повернення до влади в Болівії. 

Відео Президент Болівії Ево Моралес повідомив про відставку та втік з країни

На вулицях міст уже святкують перемогу і називають це рішення - звільненням від тирана. А в Мережі з'явилося відео, як протестувальники вдерлися в будинок Моралеса в Кочабамбі й там усе потрощили.  

Президент Болівії Ево Моралес повідомив про відставку та втік з країни

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин