Великобританія планує закликати європейські країни НАТО збільшити витрати на оборону

Міністр оборони країни хоче закликати союзників відмовитися від планів створити армію ЄС і повернутися до формату НАТО.

Наступного тижня Великобританія планує закликати європейські країни НАТО збільшити витрати на оборону. Це пов'язано з тим, що у Британії побоюються відмови новообраного президента США Дональда Трампа від фінансової підтримки Альянсу.

Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон збирається зробити таку заяву у понеділок, 14 листопада, у ході саміту в Брюсселі, передає The Telegraph.

Він хоче закликати союзників відмовитися від планів створити армію ЄС і повернутися до формату НАТО. Адже у Британії припускають, що Трамп може припинити фінансово підтримувати НАТО.

Під час президентської кампанії Трамп критикував членів НАТО через невиконання своїх зобов'язань щодо виділення 2% доходів на оборону.

Своєю чергою, минулого року Штати покрили 72% витрат Альянсу.

"Раніше американці казали, що впораються з цим, і продовжуватимуть виділяти більше, ніж інші члени НАТО. Якщо нова адміністрація говорить, що ви повинні більш серйозно ставитися до вашої роботи, то це допоможе сконцентрувати думки. З іншого боку, Європа також стикається з питаннями безпеки. Зараз є більш глобальні проблеми, аніж після холодної війни", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив на зустрічі з редакційною колегією газети Washington Post, що витрати США на НАТО повинні різко скоротитися.

НАТО, за словами Трампа, дорого обходиться США і країна вже не може собі цього дозволити. На думку Трампа, НАТО неефективний, а європейські союзники США роблять недостатньо, і це яскраво проявилося на прикладі російсько-українського конфлікту. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: