У Габоні, де півстоліття правила одна сім’я, сталася спроба держперевороту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чотирьох заколотників затримали, одному вдалося утекти.

7 січня у африканській країні Габон, багатій на нафту і корисні копалини, офіцери армії заявили, що тепер вони прийшли до влади. До цього нею 50 років правили представники однієї родини.

Про це повідомляє ВВС.

У заяві очільників перевороту йдеться, що його вчинили для відновлення демократії.

Так, о 04:30 за місцевим часом військові захопили державне радіо, на якому прозвучало коротке комюніке про створення "Ради національної реставрації".

Як повідомляється, президент Алі Бонго отримав владу від свого батька Омара Бонго 2009 року. 2016 року він з невеликою перевагою переобрався на новий президентський термін. Вибори супроводжувалися насильством і звинуваченнями в зловживаннях.

Алі Бонго не перебуває у Габоні вже два місяці – лікується у Саудівській Аравії після перенесеного інсульту. Напередодні Нового року він виступив з телезверненням до співгромадян, в якому заявив, що відчуває себе добре.

У своїй заяві військові, що намагалися захопити владу, висловили розчарування цим виступом президента. У ньому також говорилося, що Бонго є жалюгідним видовищем людини, який намагається вчепитися за владу.

Офіцер попросив підтримки у молоді, закликавши її взяти свої долі у власні руки.

Повсталі офіцери закликали армію до встановлення контролю над громадським транспортом, складами зброї і боєприпасів та аеропортами в інтересах всього народу.

Згодом стало відомо, що держпереворот в Габоні не вдався, а заколотників затримали. У країні повідомили про арешт чотирьох осіб, які захопили державну радіомовну станцію. Одному заколотнику вдалося втекти. За словами чиновників, бунтівники не перебували на службі в армії Габону.

Наголошується, що Габон є однією з найбагатших країн Африки з ВВП на душу населення. Економіка Габону в значній мірі залежить від експорту сировини, зокрема нафти.

Нагадаємо, Іран звинуватив США в підготовці держпоревороту. Мохаммад Джавад Заріф зазначив, що у ініціативної групи, створеної в Держдепі, "нічого не вийде".

Відео На Мальдівах почалась спроба державного перевороту

Верховний суд готується оголосити імпічмент президентові. Владна криза на острові виникла через відмову Яміна звільнити політв’язнів. Тим часом, армія арештувала двох опозиційних депутатів та оточила будівлю парламенту. Країні загрожує збройний конфлікт. Аби тільки зберегти на посаді чинного президента, армія готова застосувати силу.

На Мальдівах почалась спроба державного перевороту

Залиште свій коментар

Вибір редакції