У Хевроні батьки гуляють з дітьми з гвинтівкою напоготові

Дата публікації
Перегляди
1536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Хевроні батьки гуляють з дітьми з гвинтівкою напоготові

У подвійній печері пліч-о-пліч моляться і євреї, і мусульмани

У місті, де євреї з мусульманами не можуть поділити святиню, небезпечно ходити вулицями без зброї.

Тим часом, як десятки тисяч християн-прочан піднімаються до Єрусалима, щоб на власні очі побачити диво – сходження благодатного вогню, за півсотні кілометрів від старого міста, у Хевроні, юдеї та мусульмани сперечаються за духовну та релігійну спадщину – так звану подвійну печеру.

Обидва народи впевнені, що ха–Махпела, або печера праотців, яка майже на три тисячі років старша за єрусалимський Храм Гробу Господнього, належить саме їм, повідомляє ТСН.

Коли народився Ісус Христос – споруда, побудована царем Іродом, вже стояла посеред Хеврону, одного з п'яти найпрадавніших міст на планеті Земля. Самому місту налічується понад 5700 років. А останні 600 за цими стінами майже пліч-о-пліч моляться і євреї, і мусульмани.

Назва печери, Меарат-ха-Махпела, дослівно перекладається з івриту, як подвійна печера. По суті – склеп. Глибоко під Землею, переконують в один голос і євреї і мусульмани, покояться Авраам, Сара та їхні діти.

"Все по рівному! Нічого абсолютно немає такого... Тому, що найголовніше для всіх - там, у печері. Там в печері похований Авраам. Він дідусь всіх євреїв. І також він дідусь всіх арабів", - пояснив старший прапорщик поліцейського відділку Хеврона Олександр Корман.

А ще євреї впевнені, що тут знаходиться брама до раю, тому у Хевроні постійно мешкають п'ять сотень єврейських родин. І це - в оточенні ста тисяч адептів ісламу.

Пересуватися вулицями міста можна лише за суворими правилами. Так, на віслюках дозволено майже усюди. А от із пейсами краще не треба. Адже не зважаючи на всю святість місця, із американською гвинтівкою М-16 тут прагнуть не розлучатись – ані військові, ані пересічні багатодітні батьки.

Щоразу тут усе починається однаково: хтось намагається піти туди, куди не можна. Його починають зупиняти. А далі – ланцюгова реакція. Те, що до вподоби одним – абсолютно не сприймають по інший бік паркану.

Прикордонники та поліція такі демарші у Хевроні вже, навіть, за надзвичайну ситуацію не сприймають. З таким тут просто навчились жити. Проте, пальця зі спускового гачка завбачливо не прибирають.

Кількість християн-прочан в Єрусалимі уже вимірюється на десятки тисяч

Кількість християн-прочан в Єрусалимі уже вимірюється на десятки тисяч

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація