У сирійському Хомсі скоєно масове вбивство дітей та жінок

Дата публікації
Перегляди
2026
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У сирійському Хомсі скоєно масове вбивство дітей та жінок

За час конфлікту в Сирії загинули щонайменше 5,4 тис. людей / Фото: AFP

У сирійському Хомсі закатували і вирізали 47 жінок і дітей. Опозиція та влада звинуватили в злочині один одного.

У сирійському місті Хомс, яке стало центром протистояння повстанців і режиму президента Башара Асада, знайшли тіла жорстоко вбитих 47 жінок і дітей.

Тіла були виявлені 12 березня в кварталах Карм ель-Зайтун і Аль-Адавіє. За наявними даними, 26 дітей і 21 жінка були вбиті напередодні ввечері. Повідомляється, що всі вони були зарізані, а на деяких трупах – "сліди тортур".

Влада Сирії і опозиція вже звинуватили один одного у скоєнні злодіяння.

Опозиція стверджує, що у вбивствах винні членів ополчення "Шабія", які діють паралельно армії. Їхня присутність в Хомсі та інших взятих в облогу урядовими військами містах дозволяє владі заперечувати свою причетність до найжорстокіших репресій.

Водночас державне телебачення звинуватило в убивствах беззахисних людей озброєні терористичні угруповання, які викрали мешканців Хомса, вбили їх, а потім сфотографували тіла з метою дискредитувати сирійських військовослужбовців.

Протистояння сирійської влади і опозиції триває вже майже рік і супроводжується регулярними збройними зіткненнями. За даними ООН, з того часу під час зіткнень загинули 5,5 тисяч людей, ще понад 25 тисяч стали біженцями.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
2026
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація