У США палата представників ухвалила законопроект про санкції за кібератаки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новий законопроект вимагає від президента формувати списки небезпечних у кіберпросторі діячів.

Палата представників США ухвалила законопроект, що дозволяє накладати санкції на виконавців та замовників кібератак.

Про це заявили у Комітеті Палати представників США із питань закордонних справ, - пише Укрінформ.

“У вівторок Палата представників ухвалила акт “Про кіберстримування та відповідні заходи”, що дозволить реагувати на заохочувані державами кібернетичні дії проти США. Підтриманий обома партіями законодавчий акт захищає американську економіку, вибори та критичну інфраструктуру від заохочуваної державами шкідливої кібернетичної активності, створюючи законодавчі рамки дій зі стримування та реагування на майбутні кібератаки проти США”, - йдеться у повідомленні.

Глава Комітету Ед Ройс пояснив, що новий законопроект вимагає від президента формувати списки небезпечних у кіберпросторі діячів, відповідальних за дії, що становлять загрозу для “національної безпеки, закордонних справ, економічного здоров’я чи фінансової стабільності США”.

“На практиці це оформить давню неофіційну політику США із визначення та висвітлення шкідливих учасників кіберпростору. Більше того, цей законопроект вимагатиме від президента накладати санкції із наявного у нього переліку на усіх небезпечних учасників кіберпростору”, - сказав Ройс.

Для набуття чинності законопроект ще має бути ухвалений Сенатом США.

ВідеоНабули чинності нові американські санкції проти Росії за хімічну зброю

Вашингтон запровадив їх у відповідь на отруєння екс-шпигуна Скрипаля та його доньки у британському місті Солсбері, під час якого застосували російську отруту "Новачок". У США погоджуються з точкою зору Лондона, який називає це отруєння застосуванням хімічної зброї. 

Набули чинності нові американські санкції проти Росії за хімічну зброю

Нагадаємо, рубль почав активно падати в середу, 8 серпня, через новину про подробиці американського законопроекту про нові санкції проти Росії. "Акт про захист американській безпеці від агресії Кремля 2018" пропонує об'єднати всі американські обмеження проти РФ в одну базу, створити спеціальний санкційний офіс і визнати Москву "спонсором тероризму".

Згодом стало відомо про ще одну порцію американських санкцій проти Росії через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері. Нові обмеження набудуть чинності орієнтовно 22 серпня. У Державному департаменті США введення нових санкцій пояснили тим, що Росія, яку Вашингтон вважає винною в отруєнні, порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину "Новачок". Анонсовані санкції будуть стосуватися заборони на експорт в Росію товарів, які можуть бути пов'язані з національною безпекою. Тобто заборона буде діяти на постачання електронних пристроїв та їхніх компонентів, в тому числі й тих, що використовуються в авіаційній галузі. Про це пише Reuters.

У США пригрозили Росії і другою порцією санкцій - у разі, якщо протягом трьох місяців Москва не надасть гарантій, що не буде використовувати хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів. Другий етап санкцій передбачає зниження рівня дипломатичних стосунків, заборону авіакомпанії "Аерофлот" літати в США, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції