У США стартувала багатообіцяюча для України сесія Генасамблеї ООН

Україна в якості члена Радбезу матиме при обговоренні більш вагомий голос.

У Нью-Йорку розпочинається 71-ша сесія Генеральної Асамблеї ООН. На ній багато говоритимуть про долю мігрантів, міжнародну безпеку, а також конфлікт на сході України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Реалії дедалі частіше показують, що для ефективніших дій організації та її Радбезу потрібні кардинальні реформи. Голова попередньої сесії Могенс Люккетофт визнав, що вона не змогла запобігти конфлікту в Сирії, добитися значних успіхів у розв'язанні конфлікту на Донбасі тощо. Здебільшого – через шалений опір Москви, котра протистоїть решті членів Ради Безпеки.

Але дипломати очікують, що на новій сесії Генасамблеї тема Донбасу і Криму лунатиме частіше, бо Україна, як непостійний член Радбезу ООН, своїм першочерговим завданням має на меті саме інформування світової спільноти про реальний стан речей, а також збільшення тиску на Москву.

ВідеоМігранти, міжнародна безпека, Україна: у Нью-Йорку розпочинається сесія Генеральної асамблеї ООН

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко анонсував порушення тем прав людини на окупованих Росією українських землях. "Ми зможемо підняти питання порушення прав людини в Криму. Тобто ми відкриваємо другий фронт, окрім Радбезу – тепер асамблея, а саме комітет з прав людини", - розповів повноважний представник нашої держави.

На новій сесії головуватиме представник Фіджі Пітер Томсон. Найжаркіших дебатів чекають за тиждень, коли до Нью-Йорка обговорювати нагальні питання світової політики з'їдуться президенти, прем'єри та дипломати з усіх країн-членів ООН. Тоді ж має відбутися зустріч українського лідера Петра Порошенка з президентом США Бараком Обамою. Її вже анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Кореспондент ТСН Андрій Васильєв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: