У США стартувала багатообіцяюча для України сесія Генасамблеї ООН

Україна в якості члена Радбезу матиме при обговоренні більш вагомий голос.

У Нью-Йорку розпочинається 71-ша сесія Генеральної Асамблеї ООН. На ній багато говоритимуть про долю мігрантів, міжнародну безпеку, а також конфлікт на сході України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Реалії дедалі частіше показують, що для ефективніших дій організації та її Радбезу потрібні кардинальні реформи. Голова попередньої сесії Могенс Люккетофт визнав, що вона не змогла запобігти конфлікту в Сирії, добитися значних успіхів у розв'язанні конфлікту на Донбасі тощо. Здебільшого – через шалений опір Москви, котра протистоїть решті членів Ради Безпеки.

Але дипломати очікують, що на новій сесії Генасамблеї тема Донбасу і Криму лунатиме частіше, бо Україна, як непостійний член Радбезу ООН, своїм першочерговим завданням має на меті саме інформування світової спільноти про реальний стан речей, а також збільшення тиску на Москву.

ВідеоМігранти, міжнародна безпека, Україна: у Нью-Йорку розпочинається сесія Генеральної асамблеї ООН

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко анонсував порушення тем прав людини на окупованих Росією українських землях. "Ми зможемо підняти питання порушення прав людини в Криму. Тобто ми відкриваємо другий фронт, окрім Радбезу – тепер асамблея, а саме комітет з прав людини", - розповів повноважний представник нашої держави.

На новій сесії головуватиме представник Фіджі Пітер Томсон. Найжаркіших дебатів чекають за тиждень, коли до Нью-Йорка обговорювати нагальні питання світової політики з'їдуться президенти, прем'єри та дипломати з усіх країн-членів ООН. Тоді ж має відбутися зустріч українського лідера Петра Порошенка з президентом США Бараком Обамою. Її вже анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Кореспондент ТСН Андрій Васильєв

Залиште свій коментар

Наступна публікація