У святковий натовп литовських скінхедів жбурнули батоном

Дата публікації
Перегляди
1248
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У святковий натовп литовських скінхедів жбурнули батоном

Поліція повідомила лише про незначні порушення під час проведення акції / Фото: DELFI

Майже тисяча націоналістів пройшла литовською столицею в супроводі поліції.

Близько 900 чоловік взяли участь у традиційній ході націоналістів у Вільнюсі, котра відбувається щорік в День незалежності Литви.

Акцію на проспекті Гядімінаса організували Литовський союз національної молоді та Литовський національний центр. Учасники ходи несли прапори республіки, плакати з написами "Пишаюся тим, що я литовець!", "Skin head за рідну Литву, расу і народ", співали патріотичні пісні, а також вигукували гасла "Литва – литовцям, литовці – для Литви!" .

Ходу було санкціоновано владою міста, акцію супроводжували посилені наряди поліції. Демонстрація відбулася загалом мирно, сталося лише кілька незначних інцидентів.

Зокрема, натовп спробували зупинити чотири людини з плакатами "Фашизму - ні". Вони були затримані.

Також у зведення поліції потрапили ще два випадки. Зокрема, хтось із учасників маніфестації вилаявся у гучномовець. Крім того, якийсь молодий чоловік кинув у натовп батон з вікна одного з готелів.

У будівлі уряду Литви націоналісти проходили повз несанкціонований пікет, організований членами Соціалістичного народного фронту Альгірдаса Палецкіса. Однак учасники обох акцій "не помітили" одне одного.

Згідно з опитуваннями громадської думки Литви, 44,4% жителів країни засуджують щорічну ходу під гаслом "Литва – литовцям" і вважають, що вона ганьбить республіку. Подібні акції схвалюють 13,3% респондентів. Ще трохи більше 40% громадян свою думку висловити відмовилися.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1248
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація