Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Великій Британії помер нобелівський лауреат із літератури

Йому було 85 років.

У Лондоні у віці 85 років помер відомий письменник, лауреат  Нобелівської премії з літератури Відьядхар Сураджпрасад Найпол.

Про це повідомила його сім’я, передає BBC.

"Він був гігантом, у всьому, чого досягав, і він помер в оточенні тих, кого він любив", - розповіла дружина письменника.  Вона також зазначила, що Найпол прожив сповнене дивовижної творчості життя.

Письменник народився на острові Тринідад в родині вихідців з Індії. У 18-річному віці він вирушив до Англії, де закінчив Оксфордський університет. Переважно Найпол писав романи та повісті, а також документальні нариси.  Перший успіх йому приніс своєрідний цикл нарисів, "репортаж про дитинство", — "Вулиця Мігель".

Популярність він отримав після 1959 року коли у світ вийшли спочатку роман "Містичний масажист", а згодом збірка оповідань "Вулиця Мігель".  Неабияку увагу Найпол також приділив мусульманській проблематиці, зокрема критикував проникнення мусульманства в неарабські країни, такі як Малайзія, Індонезія, Пакистан. Цьому були присвячені книги "Між вірянами" та "За межами віри". Саме за критику мусульманської політики письменник у 2001 році отримав Нобелівську премію з літератури, якраз після масштабних терактів у США 11 вересня того ж року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції