У Європі почалися безлади і протести через нові обмеження

Дата публікації
Перегляди
5956
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Європі почалися безлади і протести через нові обмеження

Фото: Associated Press

Країни заявляють про рекордні показники інфікованих

У Європі закривають ресторани, відправляють школярів на дистанційне навчання та скасовують планові операції, бо одразу кілька держав повідомляють про більшу, ніж навесні, добову кількість нових інфікованих коронавірусом.

У Ліверпулі тусівники атакували поліційну машину у ніч перед тим, як паби обмежать свою роботу. Регіон чи не найбільше в Британії потерпає від коронавірусу - ліжка в реанімаціях заповнені на 90 відсотків. Тож відсьогодні і впродовж чотирьох наступних тижнів паби зачинятимуться о 17:00, разом із тренажерними залами та казино. Ті ж заклади, що працюватимуть увечері, мають разом з алкоголем подавати ситну їжу - британська влада вважає, що люди напідпитку втрачають пильність та не дотримуються соціальної дистанції.

Коктейлі та вино просто неба - таку акцію протесту влаштовують французькі ресторатори. У країні вже обмежили роботу закладів харчування, і влада готується оголосити про подальші карантинні заходи. Власники кафе і ресторанів нарікають, другого локдауну їхній бізнес просто не витримає. «Звісно, ми з повагою ставитимемося до санітарних заходів, ми не збираємося йти проти лікарів. Але влада має вжити дієвих і рішучих заходів відповідно до економічної трагедії, з якою ми стикаємося», - каже власник ресторану Стефан.

Кілька європейських держав повідомляють про більшу добову кількість нових інфікованих, ніж навесні

Кілька європейських держав повідомляють про більшу добову кількість нових інфікованих, ніж навесні

Наступні тижні будуть важкими та безрадісними - з таким попередженням до чехів звертається міністр охорони здоров'я країни. Чехія вже запровадила дистанційне навчання і на 2 тижні закрила бари, ресторани та нічні клуби.

Одразу кілька країн світу заявляють, що кількість нових інфікованих перевищила ту, що була навесні. У Німеччині - вперше з квітня щодня більше 5 тисяч заражених за добу. У Швейцарії - пікові дві тисячі і вісім сотень. А от у Польщі, де за вівторок заслабли більше шести з половиною тисяч, заговорили про перевантаження медичної системи.

У Росії кількість нових випадків також б'є рекорди - вперше з початку пандемії більше 14 тисяч. В Ірані заявляють про рекордну смертність, за добу коронавірус забрав 279 життів.

У Сполучених Штатах одна з фармакологічних компаній починає вперше випробовувати вакцину від коронавірусу на дітях. Участь в експерименті візьмуть підлітки старші 12 років - на це зголосилися вже десятки батьків.

А японські дослідники на одному з найпотужніших суперкомп'ютерів світу змоделювали, як коронавірус поширюватиметься в приміщенні взимку. Учені кажуть, вологість повітря відіграє рішучу роль - за низької, меншої за 30 відсотків - кількість аерозольних вірусних часточок у повітрі подвоюється. Зменшити ризик зараження, коли неможливо прочинити вікно, запевняють, здатні зволожувачі повітря.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5956
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація