В Італії стартувала апельсинова битва

На півночі Італії розпочалася традиційна апельсинова баталія. Помаранчеві сутички проходять на головних площах міста - мало кому вдається уникнути апельсинових снарядів.

Апельсинова битва в Італії / Фото: tourismontheedge.com
У неділю, 6 березня, у містечку Іврея в області П'ємонт на півночі Італії відбулася перша апельсинова битва щорічного триденного карнавалу.

З року в рік з півдня Апеннін до Іврея привозять тонни апельсинів, щоб жителі містечка і туристи, які спеціально приїжджають сюди у дні карнавалу, змогли досхочу закидати один одного соковитими цитрусовими, слідуючи давній традиції, яка бере свій початок у 12 столітті.

Згідно з однією з легенд, Віолетта, горда дочка мельника, відмовила феодалу, який хотів скористатися правом першої ночі, і вбила його, а городяни заступилися за дівчину, закидавши камінням його вартових, які напали на неї.

Спочатку під час карнавалу у таких жартівливих боях, які символізують боротьбу народу з феодалом-тираном, місцеві жителі використовували як "снаряди" квасолю.

Традиція закидати один одного апельсинами з'явилася лише у середині 19 століття, коли разом з конфетті, цукерками та квітами дівчата почали кидати з балконів апельсини у симпатичних молодих хлопців, що проїжджали повз них у карнавальних возах, а ті у свою чергу почали кидати апельсини у відповідь.

Спочатку закидання один одного апельсинами мало вигляд невинної "дуелі" двох симпатизуючих один одному людей, а чіткі правила та умови апельсинової "битви" утворилися тільки після Другої світової війни.

Сутички, в яких бере участь практично ціле місто, проходять на головних міських площах, і потрапити під кинутий кимось апельсин може будь-яка людина, що опинилася у ці дні у Івреї. Не врятує навіть спеціальний червоний ковпак, який організатори пропонують надіти тим, хто хоче уникнути апельсинового снаряду.

Цитрусові бої триватимуть ще два дні і завершаться 8 березня, залишивши після себе стійкий аромат апельсинів по всьому місту.

Читайте також:

У Бразилії стартував знаменитий карнавал

В Іспанії обрали королеву карнавалу Санта-Крус

В Італії проходить Венеціанський карнавал

Повʼязані теми:

Наступна публікація