В Росії звинувачують Міноборони РФ у трагедії Су-24

В Росії звинувачують Міноборони РФ у трагедії Су-24

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Росії звинувачують Міноборони РФ у трагедії Су-24

На літаках замальоване обов'язкове маркування

На літаку було замальоване маркування, яке має бути нанесене на військові літаки.

Група російських правозахисників пише звернення до Генпрокуратури Росії, у якому покладає провину за збитий турками бомбардувальник Су-24 на російське міністерство оборони, повідомляє ТСН.16:45.

Посилаючись на відкриті джерела - зокрема зйомку російських державних телеканалів – правозахисники звинувачують Міноборони у тому, що змусило зафарбувати розпізнавальні знаки і заборонило використовувати звичні позивні.

"Ми просимо головну військову прокуратуру провести перевірку, залучити відповідальних осіб у Міноборони, які допустили порушення повітряного кодексу та постанови уряду в частині обов'язкового маркування військових суден розпізнавальними знаками. В даному випадку - це п'ятикутна зірка. І притягнути до відповідальності за халатність і зловживання посадовими повноваженнями", - повідомив правозахисник телефоном.

Офіційна турецька версія, озвучена президентом в численних інтерв'ю: вони не знали, літак чиєї держави збивають.

"Якби ми знали, що літак російський, ми б могли вдатися до інших засобів, активувати інші канали комунікації. Я телефонував Путіну невдовзі після інциденту, але він досі не відповів", - заявляв Таїп Реджеп Ердоган.

Міністр закордонних справ спростовує ці слова турецького президента, речник Путіна - підтверджує. Є інформація, що розмова між російським і турецьким очільниками відбудеться на полях кліматичного саміту в понеділок у Парижі, але російська сторона офіційно цього не підтверджує.

За день до офіційного запровадження антитурецьких санкцій, в лабораторії Россільгоспнагляду в Підмосков'ї досліджують турецький апельсин і знаходять у ньому неапетитних личинок. Те ж саме, кажуть, і з картоплею. Виявляється: весь цей час продукти до Росії тоннами завозили з "сільськогосподарськи нерозвиненої країни".

Турецьке аграрне міністерство закликає російських колег заспокоїтися. І каже, що цифри імпорту і експорту між країнами свідчать про одне – російським фермерам від заборон стане важче, ніж турецьким.

5-е місце по експорту і 13-е по імпорту - ось важливість Туреччини для Росії. Анкарі продають газ, нафту, метали, пшеницю та вугілля, а імпортують звідти - продукти, одяг та інші товари легкої промисловості. Про згортання експорту поки що не йдеться, але це може бути вже хід турків у відповідь.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Москва скасовує безвізовий режим з Туреччиною

Москва скасовує безвізовий режим з Туреччиною
Наступна публікація