Вальпургієва ніч 2021: що робити та чого уникати у відьомське свято

Дата публікації
Перегляди
8436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вальпургієва ніч 2021: що робити та чого уникати у відьомське свято

Фото: Associated Press

Звідки свято та як відзначатимуть його у пандемію.

Вальпургієва ніч (Ніч відьом, Ведьмине багаття) - відзначається в ніч з 30 квітня на 1 травня. У багатьох країнах Західної Європи в цю ніч згадують про свято весни. У кельтських країнах приблизно в цей же час відзначався Белтейн, а в деяких німецьких землях, у англійців, чехів, словаків та литовців на 1 травня водять танок навколо Травневого дерева.

Звідки свято

Вальпургієва ніч співпадає з датою дня пам'яті католицької святої уімбурнської черниці Вальпурги. На її честь і названо свято.

Вальпурга була однією з перших черниць. Вона була відома своїм цілительством. 

У народі Вальпургою вважали покровителькою моряків, вагітних жінок перед пологами, а ще захисницею від стихії, хвороб, сказу, голоду, неврожаю.

Католицька церква зарахувала черницю Вальпургу до лику святих.

Фото: Associated Press

У наші дні відгомони древнекельтского культу зберігаються в розпалюванні величезних багать на вершинах пагорбів і молитовному зверненні до сонця. 

Що робити цієї ночі

Намагайтеся в цей день 30 квітня робити добрі справи, а вночі з 30 на 1 число провести час з сім'єю і очистити свій розум від негативних думок, так як вони можуть стати джерелом бід і негараздів

Вважається, що в цю ніч багато хто бачить віщі сни. Також в цю ніч можна побачити судженого або суджену. Та відчути наближення небезпеки.

У цю ніч залишають частину їжі біля вхідних дверей, на підвіконні або на обідньому столі - для померлих родичів. Трапезу починали тільки після молитов і хороших спогадів про пішли в світ інший.

Цієї ночі моляться святий Вальбурзі про спасіння душі, про захист від темних сил: "Свята Вальбурга, моли Бога за нас, щоб захистив він мене і моїх близьких від магії, пристріту і людей недобрих. Моли Бога за здоров'я нашому, про любові і про процвітання сім'ї нашої. Допоможи нам стати краще, амінь".

У Вальпургієву ніч бажано бути поруч з близькими людьми.

Увечері проводили обряд очищення будинку. Запалювали свічку і з нею проходили по всіх кімнатах. 

Чого уникати у Вальпургієву ніч

Не можна приносити бузок у будинок. Треба бути дуже обережним, якщо серед родичів є хвора людина. Цей кущ своїми пахощами закликає хвору людину в інший світ.

Фото: Associated Press

Щоб нечиста сила не прийшла в ваш будинок, після заходу сонця забороняється сваритися і згадувати її на словах.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація