Вчені з'ясували, що переконує людей не вакцинуватися проти COVID-19

Вчені з'ясували, що переконує людей не вакцинуватися проти COVID-19

Фото: Associated Press

Багато опитаних заявили, що нібито їхня позиція грунтується на власному досвіді або досвіді знайомих.

Польські дослідники дізналися, який визначальний фактор стоїть за переконаністю людей не вакцинуватися від коронавірусної інфекції.

Робота опублікована в журналі Social Psychological Bulletin, пише "Укрінформ".

Так, спеціалісти з університетів Ягеллонського, а також соціальних і гуманітарних наук (Польща) вивчили літературу про ставлення людей до вакцинації. На другому етапі дослідники провели онлайн-опитування 492 респондентів, які проживають у Польщі та сумніваються в тому, чи варто проходити вакцинацію, або навіть виступають проти.

Зазначається, що багато опитаних заявили, що нібито їхня позиція грунтується на власному досвіді або досвіді знайомих. Але пояснення опитувані давали досить туманні: одні казали, що не пам'ятають джерело подібної інформації, інші пов'язували вакцинацію з аутизмом у дітей, але водночас важко було назвати чіткі докази подібної кореляції.

Фахівці пояснили це явище схильністю запам'ятовувати негативну інформацію, навіть якщо та була просто прочитана в соціальних мережах або підозрілих сайтах.

Відомо і те, що люди взагалі люблять шукати підтвердження своїм думкам і уникати альтернативного погляду на речі. Отримуючи таку інформацію, людина забуває, як дізналася про неї, і часто плутає з особистим досвідом або досвідом близьких і знайомих.

Таким чином, раніше наявний скептицизм щодо вакцин посилюється під впливом будь-якої інформації, яка підтверджувала би ці думки, незалежно від надійності джерела. Водночас противники щеплень вірять в їхню ефективність і навіть неоднозначно сприймають повідомлення про побічні ефекти вакцин.

Нагадаємо:

Швидко та мобільно: у Кропивницькому вакцинують просто в автобусі

Швидко та мобільно: у Кропивницькому вакцинують просто в автобусі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація