Вірус Nipah: інфекція з Азії може викликати нову пандемію

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вірус Nipah: інфекція з Азії може викликати нову пандемію

Associated Press

Природними носіями цього вірусу є плодоїдні летючі лисиці.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про можливість нової пандемії, яку може викликати вірус Nipah або NiV. Вперше він був виявлений в 1999 році в Малайзії.

Про це інформує The Guardian.

Природними носіями вірусу є плодоїдні летючі лисиці із Австралії, Бангладеш, Індії, Індонезії, Камбоджі, Китаю, Мадагаскару, Малайзії, Папуа-Нової Гвінеї, Таїланду і Східного Тимору. Крім того, вірус виявили у летючих лисиць в Африці.

За словами вчених, люди заражалися після контакту з хворими домашніми тваринами, (переважно свинями), а також в результаті вживання плодів, забруднених виділеннями інфікованих криланами.

В даний час для лікування вірусної інфекції немає ні ліків, ні вакцин. Смертність від NiV може скласти 40-75%. Вірус дуже швидко поширюється. Захворювання може протікати як безсимптомно, так і викликати смертельний енцефаліт. Інкубаційний період триває від 4 до 45 днів.

"Вірус Nipah — ще одне інфекційне захворювання, яке розвивається і викликає велику тривогу. Nipah може спалахнути в будь-який момент. Наступна пандемія може бути стійкою до ліків", — заявляє виконавчий директор "Acess to Medicine Foundation" Джаясрі Айер.

Раніше ВООЗ оприлюднила нові деталі про "британський" і "південноафриканський" штами коронавірусу. "Британський" варіант показав "підвищену проникність", а "південноафриканський" може бути менш чутливим до нейтралізації антитіл.

Коли в Україні може розпочатись вакцинація від коронавірусу

Коли в Україні може розпочатись вакцинація від коронавірусу
Наступна публікація