Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Влада Ірану прокоментувала рішення саудівців розірвати дипвідносини

Тегеран не може пробачити кару аль-Німра.

Саудівська Аравія здійснює стратегічну помилку, розриваючи дипломатичні відносини з Іраном, заявив заступник міністра закордонних справ Ірану у справах Близького Сходу і Африки Хосейн Амір Абдоллахіан.

"Оголошенням свого рішення розірвати дипломатичні відносини з Тегераном Ер-Ріяд не може прикрити свою велику помилку, яку він зробив, стративши релігійного діяча", - цитує іранського чиновника ТАСС.

2 січня Саудівська Аравія стратила 47 осіб, серед яких опинився шиїтський проповідник і духовний наставник Німр аль-Німр. Після цього в Тегерані і Мешхеді обурені іранці напали на посольства Саудівської Аравії.

Амір Абдоллахіан зазначив, що при нападах на посольства Саудівської Аравії саудівським дипломатам не було нанесено жодної шкоди.

"Роблячи поспішні і необдумані кроки щодо розриву дипвідносин, Ер-Ріяд здійснює стратегічну помилку, яка може тільки посилити загрозу безпеці в регіоні і призвести до ще більшого зростання тероризму і екстремізму". - заявив дипломат.

Нагадаємо, саудівці розірвали дипломатичні відносини з Іраном після того, як протестувальники штурмували посольство Саудівської Аравії в Тегерані. Вони невдоволені тим, що 2 січня Саудівська Аравія виконала страту 47 людей, яких звинуватили в тероризмі. Проте одним зі страчених виявився шиїтський проповідник і духовний наставник Німр аль-Німр. Протестувальники заявляють, що він не був терористом, а підтримував лише мирні протести.

ЄС і США схвильовані стратою відомого діяча в Саудівській Аравії. Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні попереджає про небезпечні наслідки цієї події. Схожу думку висловив глава прес-служби Держдепартаменту США Джон Кірбі.

Відео Світ засуджує Саудівську Аравію за масову страту

Залиште свій коментар

Вибір редакції