Японія планує відмовитися від компенсацій за Курильські острови – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця угода стане додатком до запланованого мирного договору з Росією.

Японська влада планує запропонувати Росії відмовитися від взаємних претензій на компенсації за Курильські острови.

Про це повідомляють джерела японського видання Yomiuri Shimbun.

За їхніми даними, Японія планує сама виплатити компенсації колишнім жителям спірних Курильських островів. Відмова від взаємних претензій була одним із пунктів проекту мирного договору від 1956 року між Японією та Радянським союзом, однак у документі зазначалося, що японці лишають за собою право вимагати від РФ компенсації колишнім японським жителям Курильських островів.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі восени 2018 року сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком на зустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції