ЄСПЛ виніс рішення проти Росії у "Болотній справі"

Російська влада залякувала активістів.

Європейський суд з прав людини виніс рішення проти Росії у справі про демонстрацію на Болотній площі, яка відбулася 2012 року у Москві.

Як пише Європейська правда, ЄСПЛ встановив, що російська влада порушила низку положень Європейської конвенції з прав людини.

Були порушені стаття 11 (свобода зібрань), стаття 5 параграф 1 (право на свободу та особисту недоторканність), параграфи 1 і 3 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Повідомляється, що рішення було прийняте у рамках розгляду скарги опозиціонера Євгенія Фрумкіна, якому присудили у РФ адмінарешт на 15 діб через участь у акції.

Правоохоронні органи не вжили мінімальних необхідних заходів для забезпечення мирного характеру заходу, а затримання Фрумкіна, утримання його під вартою і подальший адміністративний арешт були непропорційні цілям правоохоронних органів.

"Застосування подібних заходів може розглядатися як стримуючий фактор, спрямований на те, щоб і заявник, й інші особи згодом утримувалися від участі в акціях протесту і від активної підтримки опозиційної діяльності в цілому", - йдеться в повідомленні.

РФ має виплатити Фрумкіну компенсацію моральної шкоди в розмірі 25 тисяч євро, а також компенсувати йому 7 тисяч євро судових витрат.

Нагадаємо, у Москві у травні 2012 року на знак протесту проти фальсифікацій на виборах до Держдуми РФ відбулася багатолюдна акція протесту, яка закінчилася розгоном, затриманнями та арештами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: