Європу охопила загадкова хвороба тварин

Дата публікації
Перегляди
3267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європу охопила загадкова хвороба тварин

Європою шириться невідома хвороба худоби, Україна захищається

Вірус важко виявити у крові худоби, також науковцям мало відомо про нього. На часі вже було зареєстровано випадки загибелі тварин.

У країнах Європи виникла нова досі невідома хвороба жуйних тварин, яка викликається вірусом Шмалленберга. Хвороба передається через укуси комах та внутрішньоутробно (від матері до плоду).

Про це повідомляється на сайті Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Україна вже готується та посилює захист проти невідомої хвороби худоби. Так, головний державний інспектор ветеринарної медицини видав розпорядження від 23 березня "Про посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду у зв'язку з реєстрацією в країнах Європи хвороби Шмалленберга".

Значного поширення хвороба набула в Німеччині (800 випадків), Франції (244), Великобританії (174), Нідерландах (178). Зареєстровано випадки загибелі тварин. Хвороба характеризується зниженням апетиту і надоїв, діареєю, лихоманкою і абортами чи народженням телят і ягнят з вродженими вадами. Як правило, симптоми хвороби більш виражено проявляються у молодняка.

Зазначається, що науково обґрунтовані дані щодо тривалості інкубаційного періоду та вірусоносійства на сьогодні відсутні. Крім того, вірус важко виявити в крові тварин. Також наразі ефективних засобів лікування та імунопрофілактики не розроблено.

У Держветфітослужбі наголошують, що така ситуація створює загрозу біологічній безпеці тваринництва України, оскільки наша країна має тісні торгівельні зв'язки з більшістю з цих країн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація