ЗМІ: Теракти в Парижі - провал французьких спецслужб

Дата публікації
ЗМІ: Теракти в Парижі - провал французьких спецслужб

Reuters

Британія та Алжир попереджали Францію про підготовлювані теракти, повідомляє преса.

Теракти в Парижі, вчинені 7 і 9 січня, стали можливі через бездіяльність спецслужб країни. Про це повідомляє багато французьких ЗМІ.

Так, за даними журналістів, розвідки інших країн попереджали французьку владу про теракти. Як пише Agence France-Presse, сигнали про це робили на початку січня з Алжиру. Місцева розвідка нібито повідомила про підготовлювані напади французам ще 6 січня.

У свою чергу телеканал Sky News передає, що британські спецслужби також попереджали французьких колег про загрозу терактів.

Офіційний Париж поки не підтверджує, але і не спростовує ці дані.

Разом з тим Associated Press пише, що за братами Куаші, які влаштували кривавий напад на редакцію газети Charlie Hebdo, і Амеди Кулібалі, який захопив заручників у паризькому магазині, стежила французька поліція.

Вони привернули увагу правоохоронців ще у 2010 році в рамках розслідування справи про підготовлювану втечу з в'язниці. Тоді поліція зафіксувала факт зустрічі Амеди Кулібалі і одного з братів Куаші, Шерифа, що дає підстави вважати, що теракти в Парижі 7 і 9 січня пов'язані між собою.

Крім того, за повідомленнями низки ЗМІ, брати Куаші воювали на боці радикальних ісламістів у Сирії та Ємені.

Зокрема, Associated Press два співробітники єменських спецслужб повідомили, що Саїд Куаші протягом двох років, до 2012 року, знаходився в країні. Спочатку він пройшов підготовку в таборах "Аль-Каїди", а потім воював на боці терористів.

Нагадаємо, раніше терорист, який взяв у заручники відвідувачів магазину в Парижі, висунув свою вимогу.

Наступна публікація