Подорож до Єрусалима. Що слід знати про поїздку до легендарного міста

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Єрусалим - місто миру, за яке весь час точились війни.

Одне з найстаріших міст планети – Єрусалим. Столиця Ізраїлю, в перекладі з івриту – місто миру. Попри таку назву його захоплювали 80 разів. 36 разів знищували, і воно знову відроджувалось. 

Це місто – музей, у якому кожен камінь – історична пам'ятка. До речі, туристам зазвичай важко зрозуміти, якому будинку сотні років, а який побудували торік. Бо всі будівлі мають схожий вигляд.

Єрусалим – єдине місто в Ізраїлі, де всі будинки мають облицьовуватись плитами з єрусалимського каменю. Воно виглядає, як єдиний ансамбль. Іноді здається, що ви заходите в якийсь музей, а насправді – це торговельний центр.

Тут можна побачити і ортодоксальних євреїв, що моляться і дівчат зі зброєю, що купують собі спідниці або читають книги. До речі, в Ізраїлі в армії служать всі: хлопці та дівчата.

Вулицями цього магічного міста можна гуляти вічно. В історичному центрі - Гетсиманський сад із оливковими деревами, яким тисячі років і милими котами, що живуть у їхній тіні.

Недалеко від саду, що на Оливній горі – одне з найстаріших кладовищ – єврейське. За підрахунками тут вже більше 150 тисяч могил. Бути похованим тут – велика честь. Подейкують, це найдорожчий в світі цвинтар, нібито місце тут коштує від мільйона доларів, і деякі зірки шоу-бізнесу собі його вже купили. Все через те, що за стародавніми переказами саме звідси почнеться воскресіння душ померлих.

Стіна плачу - найсвятіше місце для іудеїв всього світу. Жінки моляться праворуч, чоловіки – ліворуч.  Щодня сюди приходять тисячі людей. Атмосфера біля неї магічна. Біля стіни плачу - треба мати чисті думки і бажання. Молитись і просити про найпотаємніше. І неможна повертатись до неї спиною. Одні кажуть з поваги, інші – так ваші молитви будуть швидше почутими.

Раніше, ми розповідали про Мертве море та його цілющі води. Оздоровитись та полікуватись до нього приїжджають з усіх куточків світу.

Дізнайтесь більше про подорож до Єрусалиму в сюжеті "Сніданок. Мій путівник".

Відео Мій путівник. Єрусалим – Стіна плачу та цвинтар, на якому місця коштують мільйони

Залиште свій коментар

Вибір редакції