Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Атомна" горілка: під Чорнобилем збираються гнати крафтовий самогон

Горілка готується на чистій від радіоактивних речовин воді.

Українські та британські вчені вигадали “атомну” горілку. Вони виготовили крафтовий "експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з Чорнобильської води та пшениці".

Про це пише Державне агентство України з управління зоною відчуження у фейсбуці.

Горілка отримала назву "АТОМІК". Основою для неї стала вода з Чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розвели з мінеральною водою із глибокого водоносного шару у Чорнобилі. Цей шар за хімічним складом схожий на ґрунтові води регіону Шампань у Франції. Вчені перевірили рідину і не виявили у ній радіоактивного забруднення.

У звіті за результатами трирічних досліджень вчені заявили, що у зразках пшениці, які вирощувала для алкопроєкту, виявили лише "незначне перевищення допустимої концентрації стронцію-90".

У Британії презентували Чорнобильську крафтову горілку «АТОМІК» Команді науковців з Великої Британії та України вдалося...

Опубліковано Державне агентство України з управління зоною відчуження Середа, 7 серпня 2019 р.

"В процесі виготовлення алкоголю кількість"домішок” в зерні зазвичай зменшується, то в готовому напої ми змогли виявити лише природний радіонуклід вуглець-14. Його концентрація була не вища, ніж в будь-якому іншому алкогольному напої", - зазначають вчені.

Фахівці хочуть налагодити виробництво крафтової горілки і повертати 75% прибутку на потреби постраждалих від аварії на ЧАЕС. Однак горілка не виготовлятиметься у великих масштабах, адже на цій території - заповідник дикої природи. Розташувати потужності виробництва напою планують біля смт Народичі. 

Чорнобиль горілка місце
Facebook/Державне агентство України з управління зоною відчуження

Про експериментальну горілку написали провідні іноземні видання, серед яких Times, BBC, Mirror та інші.

Нагадаємо, в Україні з’явилася лімітована серія крафтового пива, на етикетці якого зображена в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Залиште свій коментар

Вибір редакції