Російський мультик "Маша і Ведмідь" розвиває у дітей садизм - психологи

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російський мультик "Маша і Ведмідь" розвиває у дітей садизм - психологи

"Маша і Ведмідь" виховує в дитині садиста, вважають фахівці / Фото: masha-imedved.ru

Мультфільм назвали класичним прикладом садомазохізму.

Дитячого психолога Українського інституту консультативної психології та психотерапії Ольгу Сташук попросили описати мультики, які люблять діти. Газета "Сегодня" дізналася, які мультфільми дивиться 5-річна дитина – хлопчик Ростик – а потім звернулася до фахівця за коментарями.

Один з улюблених мультфільмів Ростика – "Маша і Ведмідь". Під час перегляду хлопчик стрибає по кімнаті, шумно грає машинками, скаче по дивану і дуже радіє.

"Класичний приклад садомазохізму, де є жертва (Ведмідь) і маленький садист (Маша). Ідентифікуючи себе з Машею, дитина відчуває тріумф від того, що внутрішньо "бере верх", перемагає дорослих", - розповіла Сташук.

За її словами, дитина таким чином випускає всі накопичені емоції назовні.

"Маша є таким собі "транслятором" дитячого саботажу, причому абсолютно спонтанним. Усією своєю поведінкою вона вимагає: "Що б ще такого зробити, щоб мене зупинили?". Позитивна, природна, але в цілому деструктивна дитина", - підкреслила фахівець.

Психолог зазначає, що побути в ролі Маші мріє кожен з нас, і в цьому успіх мультсеріалу. У ролі Ведмедя - жертви - частіше бувають бабусі-дідусі, які все дозволяють онуку. Як правило, після перебування у бабусь батьки кілька днів, як Ведмідь, хапаються за голову і не знають, що робити зі своїм чадом. Будь-яка спонтанність межує з правилами, які дитині потрібно прийняти. "Прийняття правил - наша ціна за життя в соціумі", - зауважила Сташук.

Вона розповіла, що після перегляду "Маші" дитина, особливо у віці до 6 років, може стати більш активною, більш спонтанною.

"Це потрібно вміло дозувати, направляти в творче русло. Задавати питання: "А тобі не шкода Мишка? Як думаєш, тут Мишкові боляче? Ось тут я на Машу злюся, а ти?", - порадила психолог.

Мультфільм "Маша і Ведмідь" назвали класичним прикладом садомазохізму

Мультфільм "Маша і Ведмідь" назвали класичним прикладом садомазохізму

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація