Рукописний лист Ейнштейна пішов з молотка за $1,2 млн: відео

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рукописний лист Ейнштейна пішов з молотка за $1,2 млн: відео

RR Auction

Лист розраховували продати за втричі нижчою ціною.

Рукописний лист Альберта Ейнштейна з формулою "E = mc2" пішов з молотка за 1,2 мільйона доларів, тоді як стартова ціна становила близько 400 тисяч доларів.

Про це із посиланням на RR Auction у п'ятницю, 21 травня, повідомляє The Associated Press.

За даними архівістів проєкту Einstein Papers Project в Каліфорнійському технологічному інституті і Єврейському університеті в Єрусалимі, у світі є ще всього три екземпляри з формулою, написані від руки Ейнштейна.

"Це важливий лист як з голографічної, так і з фізичної точки зору", - сказав віцепрезидент RR Auction Боббі Лівінгстон, назвавши це рівняння "найвідомішим у світі".

Формула про те, що енергія дорівнює масі, помноженій на квадрат швидкості світла, "змінила фізику, продемонструвавши, що час не є абсолютним, а маса і енергія - еквівалентні".

Лист, написаний від руки німецькою мовою і адресований польсько-американському фізику Людвікові Зільберштейну, датований 26 жовтня 1946 року.

Аукціон розпочався 13 травня і завершився в четвер, 20 травня.

Раніше у Нью-Йорку на торгах аукціону Christie's, які тривали 19 хвилин, картину іспанського художника Пабло Пікассо продали за 103,4 мільйони доларів США.

Новини світу: картину Пабло Пікассо продали на аукціоні за 103 мільйони доларів

Новини світу: картину Пабло Пікассо продали на аукціоні за 103 мільйони доларів

 

Наступна публікація