Скандали роблять шлюб щасливішим і міцнішим

Скандали роблять шлюб щасливішим і міцнішим

Сварки корисні / Фото: liveinternet.ru

Учені довели, що сварки допомагають зробити сім'ю міцнішою, але лише тоді, коли рідні та близькі не втручаються в них.

Для деяких пар негативні думки і дії можуть зіграти позитивну роль в довгостроковій перспективі. Провідний психолог з університету штату Теннессі Джеймс Макналті вважає, що щасливий сімейний союз той, в якому присутні будь-які конфліктні ситуації.

Така теорія вченого заснована на дослідженнях, проведених ним за останнє десятиліття. В експериментах 82 пари чоловіків, і жінок повідомляли кожен рік про те, як вони задоволені своїм шлюбом. Експерт виявив, що серед чоловіків та жінок з меншою кількістю проблем зустрічаються регулярні сварки.

Основна частина сварок припала на побутові перипетії, а інші вказували на спільні робочі моменти. Люди в успішних сімейних союзах ведуть себе так, що навіть чвари змушують їх мислити позитивно, стверджує доктор Макналті.

Стосунки, що похитнулися, легко відновлюються, якщо вони міцно пов'язані емоційно і духовно, що, як правило, спостерігається в перші три роки спільного проживання. А коли виникає так званий критичний період шлюбу, то скандали стають рідкісними, але більш тривалими.

До того ж, у цей час партнери сприймають негативні епізоди більш гостро. Але, якщо їм вдається знайти компроміс, то такий шлюб проіснує ще не один десяток років, вважає Джеймс.

До речі, він ще встановив, що в сімейне життя не слід втручатися родичам і друзям, так як близько 10% шлюбних уз розпадаються щорічно в результаті рад таких доброзичливців. Краще звернутися за рекомендацією до кваліфікованого фахівця, ніж спиратися на думки тих, хто оцінює вчинки із зацікавленої сторони.

Читайте також:

15-річна дівчина зарізала свого чоловіка через 10 днів після весілля

Жінка убила п'яного чоловіка тарілкою

Жінка забила чоловіка гострими туфлями до смерті

Повʼязані теми:

Наступна публікація