У Польщі знайшли останки "відьом", спалених у XVII столітті

Дата публікації
Перегляди
35к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі знайшли останки "відьом", спалених у XVII столітті

Фото: Associated Press

У місті Бохня 1679 року за звинуваченням у чаклунстві та вбивстві дитини були страчені три жінки.

Під час розкопок на території середньовічного ринку археологи ідентифікували два обвуглених жіночих скелети.

Про це повідомляє Ancient Origins.

Відомо, що в 1679 році тут були спалені живцем три жінки — Регіна Вежбіцька, Марина Мазуркова і Боруціна. Під час тортур Регіна "зізналася", що купила новонародженого для симуляції своєї вагітності, щоб змусити коханого чоловіка одружитися з нею. Вежбіцька і Мазуркова зізналися, що "займалися чаклунством, літали і зустрічалися з дияволом", стверджуючи, що всього цього їх навчила Боруціна.

Вона ж змусила "коханок сатани" вбити немовля, спалити його тіло і заварити з праху особливий відвар.

Попри благання про прощення, все три "чаклунки" були страчені на міській площі. Їх прив'язали за руки і ноги до стовпа і спалили живцем над ямою, що символізувало зішестя в пекло за гріхи.

Нещасних поховали прямо на місці страти — так поступали з обвинуваченими в чаклунстві, прах яких не повинен оскверняти церковний цвинтар.

Археолог Марцін Патернога зазначив, що останки "відьом" будуть ретельно досліджені, але очевидно, що жінки дійсно були спалені на багатті, оскільки на кістках є сліди впливу екстремальних температур. 

Зрозуміло, що зараз важко відновити деталі цієї історії, але ясно, що "визнання" були вирвані в результаті жорстоких тортур. Однак в Середньовіччі діяв принцип Confessio est regina probationum ("Визнання — цариця доказів"), тому доля жінок була вирішена.

Дослідники розраховують знайти скелет і третьої жертви інквізиції.

Суди над відьмами практикувалися в Польщі довше, ніж будь-де в Європі. Лише 1776 року вони були офіційно заборонені. За оцінками істориків, від 3 тисяч до 4 тисяч осіб були страчені в Польщі за "чаклунство".

Нагадуємо, що в Польщі знайдена обручка доньки князя Київського. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
35к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація