Уявний алкоголь допомагає підвищити самооцінку

Дата публікації
Перегляди
2732
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уявний алкоголь допомагає підвищити самооцінку

Алкоголь допомагає розслабитися, навіть якщо ви тільки думаєте, що п'єте його

Щоб відчути впевненість, досить випити склянку компоту, переконавши себе, що це - вино.

Для того, щоб відчути впевненість у собі, не обов'язково вживати "для хоробрості" алкоголь. Достатньо просто вважати, що ти п'єш щось спиртне, з'ясували французькі вчені.

Психологи з Університету П'єра Мендеса-Франса для початку впевнилися в тому, що алкоголь дійсно працює на підвищення самооцінки.

У барі вони попросили 19 людей, які випивали (дві третини з них були чоловіки), оцінити власну привабливість за семибальною шкалою. Одночасно науковці перевіряли рівень алкоголю в крові алкогольно-респіраторною трубкою. Відповіді були передбачувані: чим більше людина випила, тим більше милою і непереможною вона себе вважала.

На наступному етапі дослідники запросили близько сотні добровольців нібито взяти участь у рекламній компанії нового фруктового коктейлю. Одним казали, що вони питимуть алкогольний коктейль, іншим – що безалкогольний. Сам напій був приготований таким чином, щоб учасники експерименту не здогадалися про дійсний вміст алкоголю в ньому. Тобто вони покладалися тільки на ту інформацію, яку їм повідомили.

Добровольці мали записати відео, в якому вони рекламували новий бренд, після чого пропонувалося переглянути записане і оцінити самих себе на привабливість, оригінальність і почуття гумору. Все це супроводжувалося вимірами рівня алкоголю в крові.

І тут з'ясувалося, що для самооцінки зовсім не обов'язково пити спиртне - досить думати, що ти його п'єш. Ті, хто вважав, що вони п'ють алкогольний напій, вважали себе чарівними і привабливими, хоча дослідники давали їм безалкогольне питво.

Навпаки, учасники, переконані в тому, що п'ють безалкогольний коктейль, не дуже були в захваті від самих себе, хоча насправді їм підмішували неабиякі порції спирту.

Психологи вважають це своєрідним плацебо-ефектом: алкоголь дійсно допомагає розслабитися, це відомо всім, і наша свідомість просто готується до такого ефекту, знімаючи психологічні перепони.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2732
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація