Вчені стверджують, що кольорові сни бачать тільки шизофреніки

Вчені стверджують, що кольорові сни бачать тільки шизофреніки

Шизофреніки бачать барвисті сни / Фото: stylemania.km.ru

Американські вчені впевнені, що здорові люди загалом бачать чорно-білі сни, а от кольорові - це відхилення у психіці.

Вчені з університету Сан-Антоніо в штаті Техас вважають, що часті сновидіння, які супроводжуються яскравими картинами, притаманні пацієнтам психіатричних клінік, або чоловікам і жінкам з психічними розладами.

Керівник дослідження Бравін Стент впевнений, що як схильність до шизофренії, так і наявність цього захворювання, змінює ахроматичну рівновагу, яка може служити показником діагностики відхилень психіки.

Зазвичай люди бачать лише чорно-білі зображення, але в ряді випадків, наприклад, під дією нервових стресів або мозкових травматичних порушень, можуть переживати в процесі нічного відпочинку барвисті сновидіння. По суті, сни - це відображення нашої дійсності, однак однорідний і сильний подразник призводить до появи постійних кольорових снів. У дослідженні взяли участь три рівні за кількістю групи добровольців у віці від 25 до 47 років.

У першу категорію увійшли хворі на шизофренію, в другу - представники сильної і слабкої статі, що володіють спадковими ознаками даної патології, і третю склали психічно здорові особини.

Протягом року за ними спостерігали американські фахівці, які в процесі сну учасників реєстрували на комп'ютерному томографі електричну активність, що вказує на яскраві сни. З'ясувалося, що шизофреніки в 20 разів частіше бачать кольорові кошмари, ніж всі інші.

Читайте також:

У сина бен Ладена шизофренія: він чує голос батька

На Рівненщині псих убив трьох людей ніжкою від ліжка

В Україні збільшується кількість злочинів, скоєних психічно хворими

Наступна публікація