Дніпропетровську область можуть перейменувати в Січеславську

Дніпропетровську область можуть перейменувати в Січеславську

Правозахисники зазначають, що назва області має бути змінена.

З ініціативою перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську виступає ГО «Правозахисна група «СІЧ», один з членів якої зареєстрував напередодні відповідну петицію на офіційному інтернет-представництві президента України.

Про це повідомила правозахисна група «СІЧ» у Facebook.

Україна добре відпочила на Різдвяних святах і вже настав час братися до справи. Наприкінці року ГО «Правозахисна Група...

Опубліковано Правозахисна Група "СIЧ" 24 січня 2018 р.

«Протягом останніх місяців ми з однодумцями сумлінно вивчали історичні архіви та висновки науковців, вели переговори з народними депутатами та листувались з профільним комітетом. Запасалися аргументами та натхненням. Отже час прийшов, розпочинаємо переможну кампанію за повернення козацькому краю історичної назви», - йдеться в повідомленні.

Мовляв, назва області має бути змінена, оскільки містить згадку про Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні.

«Натомість слава області, колиски п’яти Січей в минулому і форпосту оборони в теперішній час, має бути підкреслена гідним ім’ям, історичним ім’ям, ім’ям, в якому знайде відображення незламна воля, крицевий дух і славне майбуття. Січеславська - так!», - переконують у зверненні.

Її зареєстрував дніпровський правозахисник член ГО «Правозахисна група «СІЧ» Дмитро Рева.

Нагадаємо, що 19 травня 2016 року.  у рамках декомунізації Верховна Рада перейменувала шість міст, дев'ять районів і 284 сіл і селищ. Рішення підтримали 249 депутатів. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів