До полонених українських моряків не пускають адвокатів - Полозов

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До полонених українських моряків не пускають адвокатів - Полозов

Associated Press

За словами адвоката, це є порушенням статті 105 III Женевської конвенції.

Адвокатам перешкоджають у доступі до військовополонених українських моряків, яких тримають у СІЗО "Лефортово".

Про це в своєму мікроблозі в Twitter повідомив адвокат Микола Полозов.

"Адміністрацією СІЗО "Лефортово" допущена ситуація, за якої вкрай утруднений доступ адвокатів для конфіденційного спілкування і роботи з підзахисними. Стосовно військовополонених українських моряків ці обставини є порушенням статті 105 III Женевської конвенції", - зазначив він.

Полозов оприлюднив пост адвоката Анастасії Георгіївської, в якому вона повідомила, що не змогла у п`ятницю, 17 травня, потрапити до військовополоненого Володимира Терещенка, оскільки цього дня до СІЗО пропускали тільки слідчих. "З урахуванням того, що листи від мого підзахисного Володимира Терещенка навіть до мене не приходять (СІЗО "Лефортово" і слідство не бачать тут порушення, дивно, так?), телефонні дзвінки йому заборонені, побачення теж - я вважаю, що вже 3 тижні Володимир Терещенко перебуває у стані incommunicado", - зазначила вона.

Нагадаємо, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

У суді ООН Київ намагався змусити Москву звільнити полонених українських моряків

У суді ООН Київ намагався змусити Москву звільнити полонених українських моряків
Наступна публікація