Донецьку загрожує масштабна техногенна катастрофа через шахту в центрі міста

Дата публікації
Донецьку загрожує масштабна техногенна катастрофа через шахту в центрі міста

Шахта імені Горького турбує керівництво Донецька / AFP

На сполох б'ють губернатор і керівник місцевого відділення Держгірпромнагляду.

Копальні імені Горького в центрі Донецька загрожує техногенна катастрофа. Про це заявив керівник територіального управління Держгірпромнагляду України в Донецькій області В'ячеслав Король.

Ця шахта є державним підприємством, яке вже кілька років поспіль не видобуває вугілля. Персонал лише викачує воду з порожнин у ґрунті.

Читайте також: Двох донецьких шахтарів знайшли мертвими на кілометровій глибині

"Після аварії на шахті Бажанова були обстежені всі копри Донецької області. Скиповий ствол баштового копра перебуває в аварійному стані. Він може впасти. Є резолюція відповідної організації. Інститут Федорова дав рекомендацію, що потрібно прибрати машини і кліті, розвантажити ствол, щоб він був у безпечному стані", – сказав Король.

Водночас, за його словами, на даний момент нічого з цього не відбувається.

"Тому ми звертаємося до міністра вугільної промисловості, до губернатора. Все ж таки треба щось робити. Що дочекатися, що колись щось трапиться?", – турбується Король.

Після цієї заяви голова Донецької ОДА Андрій Шишацький ухвалив звернутися до Мінвуглепрому і до Кабінету міністрів і, можливо, задіяти резервні фонди для усунення небезпеки техногенної катастрофи.

Шахта імені Горького розташована у Куйбишевському районі Донецька неподалік від стадіону "Шахтар" і найбільшого парку міста.

Наступна публікація