Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Кожен день, як свято": Буковель прийняв сотню особливих дітей

Цього разу Карпати вперше побачила майже сотня особливих дітей із Волновахи, Полтави та Тернополя.

Майже сто дітей з аутизмом, епілепсією, ДЦП і затримкою психо-розумового розвитку відпочивають на Буковелі. Більшість уперше бачать гори та ліс, спілкуються з новими людьми, і це для малечі неоціненний досвід, який поліпшить їхній розвиток, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діти лише третій день, але їх не впізнати – тішаться батьки. Вони активні, товариські й постійно всміхнені. Для більшості з них цей відпочинок – справжня пригода, бо діти вперше в житті виїхали за межі рідного міста. "Він навіть вночі спить учора: мама, як красиво. Значить, снилася ця краса. Це варто було того, щоби приїхати сюди так далеко", - каже мати хворого хлопчика Ольга Мірошниченко. "Діти з розладом аутичного спектру, вони мають інший розвиток: щоб вони розуміли, яке наше життя яскраве, насичене - їм потрібно не тільки розповідати, але й показувати. І тут інша атмосфера: емоції, гори, ріки, ліси", - пояснює керівник групи з Полтави, мати хворої дівчинки Людмила Іващенко.

ВідеоНа Буковелі відпочили майже сотня дітей із аутизмом, ДЦП та затримкою психо-розумового розвитку

Коли емоції лікують. Майже сто дітей з аутизмом, ДЦП і з затримкою психо-розумового розвитку відпочивають на Буковелі. Більшість з них вперше бачать гори та ліс, спілкуються з новими людьми. І це для малечі неоціненний досвід, який покращить їхній розвиток, кажуть батьки.

На Буковелі відпочили майже сотня дітей із аутизмом, ДЦП та затримкою психо-розумового розвитку

Одразу навіть не помітно, що ці діти особливі. Для них важливо жити за розкладом, кажуть педагоги. Тому кожен день на Буковелі в них розписаний похвилинно: релакс у соляних кімнатах, гідрованни, массаж, щоби знеболити м’язи і поліпшити координацію рухів. Що більше позитивних емоцій, то краще діти розвиваються, кажуть їхні педагоги. Тож аніматори викладаються на всі сто: конкурси, караоке, дискотеки та екскурсії. "Кожен день у дітей, як свято", - радіє мама Анастасія Назіна. "Дітки стали спокійнішими. Вони відчувають, що стали потрібними цьому світу", - додає мати хворого хлопчка Лариса Педашенко.

З батьками тим часом працює психолог, і вони кажуть після цих розмов починають по-іншому дивитися на світ. "Батьки дітей-інвалідів емоційно також почуваються якимись неповноцінними. Психологи пояснюють: ми такі ж люди, маємо право жити, дихати, повноцінно розвиватися. Коли батькам це каже спеціаліст, це зовсім по-іншому", - зізнається керівник групи з Волновахи, мама хворої дівчинки Олена Гаврилова.

Фотогалерея Зимова казка в жовтні: Буковель рясно засипало снігом (6 фото)

До особливих діток у Буковелі звикли. Уже шість років із ними тут займаються досвідчені психологи та педагоги. Їхній безкоштовний відпочинок організовує благодійний фонд Олександра Шевченка. "Соціальний захист в нашій державі в жахливому стані, тому той промінь Буковель – він для людей, зневірених в усьому, якась надія, крок до розуміння, що існують організації, підприємства, люди, які соціально направлені, які готові допомагати ближньому", - пояснив народний депутат України.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції