Лікарів звинувачують у продажу безкоштовних ліків онкохворим

Дата публікації
Перегляди
1929
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарів звинувачують у продажу безкоштовних ліків онкохворим

Ілюстрація

Прокуратура зайнялася перевіркою Вінницького онкодиспансеру.

На Вінниччині - медичний скандал. Тамтешня прокуратура порушила кримінальну справу за фактом розкрадання препаратів для хіміотерапії лікарями обласного онкодиспансеру.

Прокурорам поскаржилися, що за ліки, які мають видавати безкоштовно, медики вимагали гроші. Ті кажуть - їх обмовили. І пояснюють - державних закупівель для онкохворих обмаль, тому змушені відправляти хворих до аптеки. Ситуацію дослідив ТСН.ua.

В багатодітній родині Гаврилових півроку тому не стало тата. Хоч і операцію робили, і три курси хімії провели. Препарати для першого курсу дружина купувала. Лише потім дізналась, що ліки можна отримати безкоштовно.

"Ходила на прийом і до головного лікаря. З таким проханням, щоб видавали цей декарбазин. Сказала свою ситуацію, нашу ситуацію сім'ї. І звичайно він виписав дав дозвіл на використання безкоштовне цих ліків", - розповіла Олександра, дружина померлого.

Покурори упевнені: медики були зобов'язані одразу повідомляти усім хворим про те, що їх рятуватимуть безкоштовно.

"Безкоштовно видається абсолютно весь курс, який потребує та чи інша людина. Плюс курс лікування, не один раз чи два, а що необхідно для процесу лікування взагалі", - заявив Вячеслав Соколовий, прокурор Ленінського району Вінниці.

Лікарі виправдовуються: держава пообіцяла безкоштовні ліки, от тільки забуває за них платити. Принаймні, вчасно. На сьогоднішній день лікарняні склади майже порожні.

Петро Одарченко, головний лікар Вінницького онкодиспансеру:

"Від першого січня і практично до жовтня місяця практично жодного препарата ми ще за державні закупки не купили. Ми використовували залишки минулого року, які були поставлені теж в минулому році в вересні, в жовтні, в листопада, в грудні», - повідомив головний лікар Вінницького онкодиспансеру Петро Одарченко.

Прокурори підозрюють - лікарі медикаментами зі складів торгували. В онкодиспансері називають це нереальним. Кажуть, якби навіть усі препарати надходили до сховищ вчасно - проста арифметика доводить - безкоштовних ліків вистачає лише половині хворих. Тому змушені обирати найнезаможніших або найтяжчих.

В онкодиспансері зараз триває наймасштабніша за останні роки перевірка. Слідчі визнають - справа не буде простою. Бо якщо лікарі й торгували препаратами, навряд чи робили це при свідках. Зараз проти запевнень медиків у невинуватості - кілька скарг родичів пацієнтів із різних районів області.

Раныше повыдомлялося, що службові особи Вінницького обласного клінічного онкодиспансеру підозрюються у продажу препаратів, які виділяються онкохворим за рахунок бюджетних коштів, повідомили у прес-службі прокуратури.

Читайте також:

Вінницькі лікарі продавали хворим на рак безкоштовні ліки

Янукович пообіцяв хворим на рак збудувати урановий завод

Луганські лікарі ставили експерименти на хворих на рак

Вчені успішно випробували вірус віспи для лікування раку

На Вінниччині - медичний скандал

На Вінниччині - медичний скандал

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1929
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація