Луценко презентував свою команду в ГПУ. Біографії новопризначених

Першим заступником Генпрокурора призначено депутата Сторожука.

Першим заступником Генерального прокурора України призначено Дмитра Сторожука. Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу у Києві.

31-річний Сторожук, якому давно прогнозували місце заступника, закінчив Київський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю "правознавство". Займався приватною адвокатською практикою, був заступником керівника Юридичного департаменту партії "Фронт змін", пізніше очолював Державну виконавчу службу. До Ради пройшов у листопаді 2014 року за списком "Народного фронту".

Водночас Петра Шкутяка призначено главою департаменту внутрішньої безпеки ГПУ. Петро Шкутяк народився 4 серпня 1980 року у Золочеві Львівської області.

Його батько обіймав посаду мера Івано-Франківська і народного депутата. Сам новопризначений керівник департаменту внутрішньої безпеки ГПУ очолював Долинську РДА з 2009 року до 2011. Після збройної агресії Росії проти України був добровольцем батальйону "Айдар". 20 липня був поранений під селом Георгіївка Луганської області, отримавши уламкове поранення черепа та правої стегнової кістки. До свого призначення у ГПУ був лідером осередку партії "Солідарність" в Івано-Франківську. Одружений, має п'ятьох дітей.

Валентину Теличенко призначено заступником генпрокурора з проведення реформи ГПУ. Її головними завданнями стануть проведення нових конкурсів до місцевих прокуратур, введення західних стандартів статистики, яка встановлюється органами прокуратури, оновлення українського законодавства спільно з представниками правоохоронних органів. Валентина Теличенко - відома українська правозахисниця. Спеціалізується на кримінальному та цивільному праві, а також супроводжує справи в Європейському суді з прав людини. Зокрема, представляла інтереси Юрія Луценка, Юлії Тимошенко, Мирослави Гонгадзе, Надії Савченко та жертв подій 2-го травня 2014 в Одесі.

Заступником генпрокурора з міжнародного співробітництва став Євген Єнін. Також він буде координувати роботу департаменту підтримання держобвинувачення в судах та співпрацюватиме з омбудсменом. Нині Єнін є співробітником посольства України в Італії – обіймає посаду радника-посланника, заступника керівника місії.

Крім того, буде створено генеральну інспекцію при ГПУ. Комісію з відбору до генеральної інспекції, яка запрацює вже у липні, очолить Богдан Вітвицький. Вітвицький - колишній федеральний прокурор і помічник генерального прокурора США, Міністерство юстиції США, Нью-Джерсі, США; резидент юридичного радника при посольстві США в Україні, 2007-2009. Спеціалізується на міжнародному праві, законодавстві в сфері нерухомості; антикорупційне законодавство; банківське право. 

У підпорядкуванні першого заступника буде департамент з нагляду за додержанням законності у силових структурах України - його очолив Володимир Бедраківський. Бедраківський – заслужений юрист України. 25 січня 2008 року призначений виконуючим обов'язки начальника ГУБОЗ, з березня того ж року по березень 2010 року виконував функції першого заступника Міністра внутрішніх справ України. У серпні 2008 року отримав спеціальне звання генерал-лейтенанта міліції, а рік потому — генерал-полковника. Бедраківському допомагатиме адвокат Оксана Мальована.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: