Мама з хворою дитиною хотіла оселитися під МОЗ, щоб дочекатися лікування

Дитині потрібна дорога операція за кордоном

Останній шанс на життя. Мама і донька з Дніпра приїхали у столицю аби чиновники побачили, що дівчинка згасає. У семирічної Поліни Шаповал рідкісне вроджене захворювання крові і їй потрібна термінова пересадка кісткового мозку від нерідного донора. Операцію у борг готові провести в турецькій клініці. Єдине, чого не вистачає, це гарантійного листа від Міністерства охорони здоровя. Саме за ним родина Шаповал і приїхала у Київ, йдеться в ТСН.16.45.

У дівчинки рідкісне вроджене захворювання крові - анемія Фанконі. Останні півроку вона живе лише завдяки переливанню крові від донорів. Дівчинка згасає на очах.

"Будемо помирати тут. Якщо нам не дадуть гарантійного листа, я звідси не піду. У нас є одна дорога на цвинтар, бо я без неї не житиму", - каже мама дівчинки.

Повз дитину з плакатом пробігають працівники міністерства. Хтось відвертається, хтось дивиться крадькома. Але ніхто не підходить. Поліні потрібна пересадка кісткового мозку. Турецька клініка готова зробити її в борг. Від міністерства потрібен лише гарантійний лист, що згодом за лікування заплатять. Минає година. Здалеку на неї вийшов подивитися очільник департаменту. Обнадіяти родину він не може.

"Гарантійний лист надається, коли держава Україна приймає рішення, що є кошти по цій дитині. Ми не можемо гарантувати, бо немає коштів", - каже чиновник.

Мама Поліни робить ще одну спробу. Зв'язується з комісією, що розподіляє бюджетні коши на лікування за кордоном. На прохідну виходить секретар. Каже, грошей на цей рік не залишилося, однак просить Тетяну написати чергову заяву.

Далі турнікета родину не пускають. У цій метушні Поліна весь час сидить на візку. Вистачає сил підвестися на ноги.

Через цілковиту безвихідь мама Поліни рознервувалася і на східцях Міністерства охорони здоров'я впала та знепритомніла. У мами Поліни – цукровий діабет. Згодом лікарі швидкої трохи приводять жінку до тями. Через розголос, Поліну готові прийняти в ОХМАТДИТІ – туди з дівчинкою вирушає Тетяна.

Тут констатують, що захворювання Поліни не лікується в Україні. Лікарі можуть лише спостерігати за станом дівчинки, поки вона не поїде за кордон.

Лікарі рекомендують родині стукати у всі благодійні фонди і звертатися до небайдужих українців. Без пересадки кісткового мозку від нерідного донора Поліні не обійтись.

У Туреччині ціна операції 135 тисяч доларів. Чи з'являться хоч якісь додаткові кошти на лікування за межами країни до кінця цього року – відповісти Поліні так ніхто і не зміг. Вона шоста в черзі на виїзд за кордон. Однак комісія неодноразово виділяла кошти запізно. Стан Поліни погіршується. Сьогодні вона геть знесилена і хоче просто жити. Скільки зможе витримати її організм, жоден лікар не може спрогнозувати.

ВідеоПросто хоче жити: 7-річна Поліна приїхала до Києва, аби привернути увагу МОЗ до своєї хвороби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: