Митрополит Епіфаній призначив "дипломатів" ПЦУ

Митрополит Епіфаній призначив "дипломатів" ПЦУ

Фото: Associated Press

Управління зовнішніми зв'язками церкви залишається за ним.

Митрополит ПЦУ Епіфаній призначив архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія на посади заступників голови управління зовнішніх церковних зв'язків.

Про це йдеться на сторінці Православної церкви України у Facebook.

Там зазначили, що керівництво управлінням зовнішніх зв'язків залишається за самим Епіфанієм.

Митрополит Епіфаній призначив заступників голови УЗЦЗ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній...

Опубліковано Православна Церква України Середа, 6 березня 2019 р.

У Луцьку стались церковні суперечки між прихильниками Московського патріархату та вірянами ПЦУ

У Луцьку стались церковні суперечки між прихильниками Московського патріархату та вірянами ПЦУ

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація