Розділення ДФС: Кабмін схвалив положення про митну та податкову служби

Розділення ДФС: Кабмін схвалив положення про митну та податкову служби

Фото: Державна фіскальна служба України

Це є однією з умов співпраці з МВФ.

Кабінет міністрів України ухвалив положення про Державну митну та Державну податкову служби, таким чином завершивши процес реорганізації Державної фіскальної служби.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

"Затвердження положень дозволить створити умови для повноцінної реалізації новоствореними службами своїх функцій у сфері податкової та митної політики. Реформа ДФС - це наше завдання перед сумлінним бізнесом. Поділ створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів. При цьому наше завдання провести реформу ДФС непомітно та безболісно для бізнесу", - зазначив перший заступник міністра фінансів Сергій Варланов.

Ухвалене на засіданні 6 березня положення  врегулює основні завдання, повноваження та обов’язки як самих служб, так і їхніх працівників. Обидві служби будуть підконтрольні Міністерству фінансів.

Державна податкова служба реалізовуватиме державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а Державна митна служба - державну митну політику та державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства.

Нагадаємо, 18 грудня уряд України схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби. Це було однією з умов отримання траншу від Міжнародного валютного фонду. Раніше в інтерв'ю ТСН.ua міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, як відбуватиметься процес реорганізації ДФС та чому було ухвалене рішення про розділення її на дві служби.

Повʼязані теми:

Наступна публікація