У Мінфіні назвали терміни реорганізації Державної фіскальної служби

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Максимальний термін створення нових служб – півроку.

Державна фіскальна служба може бути реорганізована у митну та податкову служби протягом трьох місяців, максимум – півроку.

Про це в інтерв’ю агентству "Інтерфакс" заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

"При злагодженій і швидкій роботі можемо завершити реорганізацію ДФС за три місяці, а якщо виникнуть якісь труднощі – за півроку", - розповіла вона.

За словами очільниці Мінфіну, на першому етапі реформа ДФС можлива без змін до законодавства. Однак згодом депутати мусять ухвалити низку законів, зокрема щодо створення служби фінансових розслідувань.

"Плануємо створити дві нові структури й на конкурсах обрати їхніх керівників. Наша нинішня модель - реорганізація структур шляхом поділу і переведення. Яким чином – це завдання керівників, котрі досить швидко муситимуть напрацювати план реформи", - підкреслила Маркарова.

Вона також зазначила, що конкурси на посади в нових службах планують оголосити вже в січні. Крім цього, на думку голови Міністерства фінансів, співробітники митної служби не повинні бути державними службовцями.

"Я переконана, що функції митниці й податкової суттєво відрізняються. Митниця має, у першу чергу, захищати економічний простір, а тільки потім – виконувати сервісну функцію з розмитнення переміщених товарів в обидва боки. А податкова насамперед має бути сервісною для обслуговування платника податків. І, нарешті, трансформована податкова (фінансова) міліція - це вже по душу тих, хто добровільно не хоче сплачувати податки, чию діяльність треба розслідувати й кого треба карати за порушення у податковій сфері", - заявила Маркарова.

Нагадаємо, 18 грудня уряд України схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби. Це було однією з умов отримання траншу від Міжнародного валютного фонду.

Раніше в інтерв'ю ТСН.ua міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, як відбуватиметься процес реорганізації ДФС та чому було ухвалене рішення про розділення її на дві служби.

Залиште свій коментар

Вибір редакції