МЗС пояснило, яка небезпека чекає на українців у Росії

У МЗС наголошують, що російські правоохоронці дуже жорстко поводяться із українцями на території РФ

У Міністерстві закордонних справ радять українцям добре подумати перед тим, як поїхати в Росію та зважати необхідність такої поїздки.

Як зазначається у заяві МЗС на Facebook, російські правоохоронці жорстоко поводяться із українцями на території РФ. Зокрема, вдаються стосовно "наших співвітчизників до неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі – тортур".

Окрім того, у МЗС наголошують, що на території РФ частіше затримують українських громадян та підкидають їм сторонні предмети, на кшталт наркотиків.

"У зв'язку з цим, з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю", - йдеться у зверненні.

У відомстві наголошують на небезпеці втягнення українців у злочинну діяльність щодо транспортування наркотиків. Згідно із повідомленням МЗС, людям пропонують попрацювати кур'єром для країн ближнього зарубіжжя.

Окрім того, у МЗС заявляють, що російська сторона "грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов'язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1993 року".

Нагадаємо, на українсько-російському кордоні сестра Надії Савченко Віра пробула шість годин. Протягом цього часу її намагались вмовити вийти з машини та проїхати до поліцейського відділку для допиту. За годину після приїзду консулів їй повернули паспорт. Після багатогодинного очікування дипмашина із Вірою поїхала в українське консульство в Ростові-на-Дону. Зауважимо, що Віру Савченко можуть допитати, але в присутності адвоката.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: