Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Буковині "вікно життя" врятувало кількаденне немовлятко

З охочих усиновити хлопчика вже можна вибудувати довгеньку чергу.

"Вікно життя" врятувало немовля в буковинському містечку Сторожинець. До тамтешньої лікарні підкинули хлопчика, якому виповнилося лише кілька днів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

До того за вісім років існування цього вікна його задіяли тільки один раз у 2016 році. Днями вікно спрацювало знову – черговий лікар почула сигналізацію, а в боксі побачила сплячого хлопчика. "Знайшли хлопчика у комбінезоні, досить приємної зовнішності. Ми одразу забрали дитину, бо був надзвичайний мороз, і перше що було на думці: аби не перемерзла", - розповіла акушер-гінеколог Інна Довгалюк.

ВідеоНа Буковині породілля відмовилася від немовляти, підкинувши його у "вікно життя"

До лікарні буковинського міста Сторожинець підкинули хлопчика, якому виповнилося лише кілька днів. Поклали його у спеціальний бокс, який збудували ще у 2012 році, аби матері, які хочуть відмовитись від дитини, могли зробити це анонімно і без загрози кримінальної відповідальності. За цей час вікном життя скористувались лише один раз.

На Буковині породілля відмовилася від немовляти, підкинувши його у "вікно життя"

Поруч із немовлям були памперси, чистий одяг та записка з єдиною фразою: "Щеплення є!". Нині хлопчик у палаті пологового відділення, із ним постійно чергує медсестра. "Здорова, активна дитина. Вимагає до себе уваги, любить поїсти", - каже доглядальниця Руслана Киселиця.

Завідувач пологового відділення написала в соцмережах про знайду, і місцеві жителі одразу потяглися до лікарні з одягом, памперсами та грішми. Під речі довелося навіть виділити окрему кімнату. "Він у нас зараз екіпірований по повній програмі", - визнає Валентина Манчуленко.

Немовля вирішили похрестити просто в лікарні та назвали його Ярославом, бо таїнство відбулося в день святого князя Ярослава Мудрого. Лікарі впевнені, що на знайду чекає гарна доля, бо й попередника з "вікна життя" всиновили за лічені місяці, а в соцмережах уже є кілька звернень від потенційних батьків, готових узяти маленького хлопчика на виховання. Але медики все ще сподіваються, що рідна мати маленького Ярослава схаменеться і повернеться за сином. За законом, жінка зможе зробити це впродовж наступних двох місяців. Хлопчик чекатиме на маму в чернівецькому будинку немовляти, куди його переведуть за тиждень.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції