На Чернігівщині трансформаторний злодій залишає без світла цілі села

Дата публікації
На Чернігівщині трансформаторний злодій залишає без світла цілі села

Енергетики не розуміють, чому кількість крадіжок значно виросла

За кілька місяців сталося близько сотні крадіжок мастила.

Села по кілька діб сидять без електроенергії через злодія, який зливає оливу з трансформаторів на Чернігівщині, повідомляє ТСН.День.

За кілька місяців енергетики зафіксували до сотні подібних крадіжок, злито вже 20 тонн мастила. При чому, раніше охочих ризикувати життям і лізти у підстанцію під напругою майже не було, з чим пов'язаний нинішній ажіотаж – припущень немає.

Енергетики не дозволяють навіть своїм співробітникам підходити до трансформатора ближче, аніж на метр, коли є напруга. Підозрюють, крадіжки продовжаться до першої трагедії.

"Зливи масла в мене були 2 рази, і обидва рази під напругою. Трансформатор 35 тисяч був під напругою. Це або фахівці, або взагалі нічого не розуміють", - пояснює черговий підстанції Олександр Ковальовський.

Олександр ледь не зловив крадіїв власноруч. Тоді намагалися злити півтонни оливи на підстанції високого класу напруги. Якби це сталося, без світла лишилося б з десяток населених пунктів, а ремонтні роботи тривали б тиждень.

Використану трансформаторну оливу продають через Інтернет - можна купити бочку і навіть цистерну. Пишуть, її можна заливати у сільгосптехніку, розвівши з соляркою, але енергетики сумніваються, що після цього техніка довго працюватиме.

На трансформаторних підстанціях, де найчастіше зливають масло, тепер встановлять камери відеоспостереження.

Нагадаємо, у день псевдовиборів на Сході в ЗМІ з'явились повідомлення, що бойовики підключають Луганськ до російської електроенергії.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

На Чернігівщині селяни по кілька діб сидять без світла

На Чернігівщині селяни по кілька діб сидять без світла
Наступна публікація