На Одещині ще одна громада перейшла до ПЦУ

На Одещині ще одна громада перейшла до ПЦУ

Фото: Православна Церква України/Facebook

Кількість парафій ПЦУ стає дедалі більше.

У суботу, 26 січня, громада селища Сарата Одеської області ухвалила рішення про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Одеської єпархії Православної церкви України.

Про це повідомляє Одеська єпархія ПЦУ на своїй сторінці у Facebook, пише УНІАН.

Зазначається, що 26 січня участь у голосуванні за перехід Свято-Покровської громади до Єдиної православної церкви України взяли участь понад 500 осіб.

"Біля храму у місцевому будинку культури зібралося більше п'ятьох сотень людей…Після виступу настоятеля отця Владислава всі присутні практично одноголосно ухвалили рішення про перехід", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

На Волині представники московського патріархату хочуть завадити селянам приєднатися до ПЦУ

На Волині представники московського патріархату хочуть завадити селянам приєднатися до ПЦУ

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Слідкувати за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація