На смітниках гниють ялинки на мільйони гривень

Дата публікації
Перегляди
1317
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На смітниках гниють ялинки на мільйони гривень

Є багато рецептів масок для обличчя, настоїв від застуди та добрив для рослин з хвойної красуні

Влада досі не знає, як використати викинуті новорічні деревця.

Більшість новорічних ялинок гине в смітниках і на звалищах, повідомляє ТСН. Лише одиниці потім перетворюються на добрива, паливо чи прикраси в руках художників.

Середня відпускна ціна ялинки становить 44 гривні, українці заплатили за них втричі більше, тож на смітник викидають мільйони. Тільки офіційно їх продали цього сезону 734 тисячі.

З київських дворів ялинки вивозять тракторами. Потім деревця потрапляють у подрібнювальний рай. Машина вартістю два мільйони може за кілька днів знищити всі деревця. Наразі було оброблено тисячу дерев. Втім, друзки все одно потраплять на звалище.

"За годину вона може перепрацювати біля 50 тонн. Я можу сказати, скільки тракторів звозили з ЖЕКів – 18 тракторів і чотири Камази. Це тільки ялинок. При накопиченні звозяться сюди, це все подрібнюється і вивозиться на сміттєзвалище", - розповів заступник директора КП "Керівна дирекція" Віктор Сурмак.

Влада вже кілька років міркує, що ж корисного можна взяти з ялинок, але поки ідей немає.

Тим часом в Донецьку дійшли, що новорічна ялинка у квартирі добре висихає і гарно горить. Чому б їй не гріти донеччан, вирішили у мерії.

"Ця тріска йде на котельні, перемішується десь 1 до 5 з вугіллям і відбувається горіння. Тобто, вугілля не коксується і ефект дуже великий", - повідомив заступник директора Донецькміськтепломережі Геннадій Ярошин.

Втім, більшість новорічних красунь в Україні гинуть марно. А кожна п'ята ще на ялинковому базарі – непродана.

Куди зникають новорічні ялинки?

Куди зникають новорічні ялинки?

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1317
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація